PolishGerman

Pellet z drewna- tylko od MASS PELLET

Pellet jest to paliwo stałe występujące w formie granulatu, które zostało pozyskane z biomasy. Przeznaczone jest ono do spalania w zbiorowych oraz indywidualnych instalacjach grzewczych, a także w przeznaczonych do tego kominkach.

Pellet drewniany produkowany jest z odpadów drzewnych, uprawianych roślin oraz produktów ubocznych i odpadów otrzymanych z rolnictwa. Pellet drzewny powstaje z trocin, które są poddawane pracom tartacznym i innych działań, które są wymagane podczas obrabiania produktów drzewnych. Drewno wykorzystywane do produkcji pelletu z drewna może pochodzić z drzew iglastych oraz liściastych. Może być on także wykonany z drewna palmowego, skorupek kokosowych lub gałęzi i kłód, dzięki czemu produkowany jest pellet bardziej egzotyczny. Pellet może być także produkowany ze słomy lub trawy.

Produkcja pelletu drzewnego

Pellet drzewny produkowany jest za pomocą skompresowania trocin drzewnych, które pozyskiwane są podczas ścinania i obróbki drzew w tartakach oraz miejscach przetwórstwa drzewnego. Odpowiednio przygotowana masa drzewna przeciskana zostaje przez matrycę o otworach około 6- 8 mm (w zależności od wielkości otworów w wykorzystanej matrycy). Podczas tarcia materiał na pellet rozgrzewa się do około 70°C, a następnie zostaje szybko schładzany w chłodnicy. W następnym etapie jest on pakowany do 15 kg. worków lub BigBag 1000 kilogramów. Pellet drzewny może być produkowany z różnych gatunków drewna. Łatwiej uzyskać go z drzew iglastych, które zawierają dużą ilość ligniny. Pellet drzewny wyprodukowany z drewna twardego posiada większą gęstość nasypową oraz ciepło spalania, ale trudniej go przerobić na wióry i poddać sprasowaniu.

Zastosowanie pelletu drzewnego

Pellet drzewny wykorzystywany jest zazwyczaj jako materiał opałowy do kotłów. Jego spalanie powoduje niską emisję SO i NO, a ilość pozostałego podczas spalania popiołu jest niewielka (około 5 kilogramów popiołu na tonę spalonej biomasy). Dwutlenek węgla, który powstaje podczas spalania pelletu drzewnego został wcześniej pobrany z atmosfery, a emisja dwutlenku drewna związana jest z produkcją nowego podczas wytwarzania pelletu drzewnego i transportu. Pellet drzewny wykorzystywany jest również w generatorach gazu do napędów samochodowych. Dodatkowo stosowany jest także jako wyściółka dla zwierząt o wysokiej wilgotności oraz zapachu drewna.

MASS PELLET oferuje pellet z drewna

W ofercie firmy MASS PELLET znajdziesz wysokiej jakości pellet drzewny, który idealnie sprawdza się jako produkt opałowy. Jednak najczęściej wykorzystywany jest jako ściółka dla zwierząt hodowlanych lub domowych. Zapewnia on wysoki poziom wchłanialności płynów. Jeśli chcesz zapewnić sobie ogrzewanie domu ekologicznym materiałem to skorzystaj z pelletu z drewna. Składa się z naturalnych składników i jest bezpieczny dla zwierząt.

 

Jeśli chcesz kupić pellet z drewna- skontaktuj się z nami. U nas otrzymasz każdą ilość i dostarczymy pellet pod wskazany przez Ciebie adres.

Przejdź do kontaktu