PolishGerman

Organiczny, granulowany obornik koński

Obornik koński wykorzystywany jest głównie jako nawóz naturalny do uprawy roślin i pieczarek ogrodowych. Wytwarzany jest z końskich odchodów i wraz ze ściółką tworzą obornik koński, który jest doskonałym nawozem organicznym. Stosowany jest głównie w ogródkach działkowych. Oferowany przez nas obornik koński to granulowany nawóz organiczny pochodzenia zwierzęcego.

Skład i wykorzystanie obornika końskiego

Obornik koński ma wysoką zawartość składników mineralnych i celulozy. Są idealnym nawozem pod względem odżywczym dla wielu roślin ozdobnych np. róż lub roślin storczykowatych. Podczas rozkładu końskiego obornika wydziela się dużo ciepła, dzięki czemu podnosi się temperatura w pobliżu roślin.

Obornik koński jest idealnym składnikiem do wytwarzania podłoży potrzebnych do uprawy pieczarek ogrodowych. Przed procesem kompostowania do obornika dodaje się słomę. W wyniku fermentacji zmieszanego obornika końskiego oraz słomy następuje rozkład węglowodanów, podczas gdy lignina i białka nadal pozostają w składzie. Po przygotowaniu tego podłoża mieszane jest ono z wilgotnymi ziarnami zbóż, które są obrośnięte grzybami. Tak przygotowany nawóz wykorzystywany jest w większych firmach zajmujących się produkcją pieczarek. Jest to także cenny nawóz organiczny najczęściej wykorzystywany podczas produkcji roślin ogrodniczych.

Obornik koński Meral w firmie
MASS PELLET

Oferowany przez nas granulowany nawóz organiczny pochodzenia zwierzęcego wykorzystywany jest w uprawach polowych, warzywnictwie, ogrodnictwie, uprawach sadowniczych oraz w uprawie roślin ozdobnych.

1000 kilogramów nawozu zawiera co najmniej:

  • 17 kg N;
  • 19 kg P2O5;
  • 17 kg K2O;
  • 16 kg MgO;
  • 24 kg CaO.

Obornik koński pakowany jest w naszej firmie w:

  • opakowanie A 5 litrów;
  • opakowanie A 15 litrów (paleta bezzwrotna o wymiarach 1000×1200 mm.);
  • Big Bag od 500- 1200 litrów.

Transport końskiego obornika uzależniony jest od zamówionej przez klienta ilości. Najczęściej wykorzystuje się auto z windą i wózkiem paletowym, dzięki któremu rozładunek u klienta przebiega sprawnie i bez problemów. Koszty transportu ustalane są indywidualnie z każdym klientem w zależności od odległości oraz wielkości zamówienia.

Potrzebujesz obornik koński Meral? Skontaktuj się z naszą firmą i skorzystaj z naszych usług i kup wysokiej jakości koński obornik.

Zapraszamy do kontaktu