PolishGerman

Meral- EN A1- pellet używany do kotłów, pieców, palników i kominków

Pellet z firmy Meral to granulat z drzew liściastych i iglastych, który został sprasowany pod ciśnieniem i jest pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń, substancji toksycznych. Posiada on niską zawartość wilgoci około 6-12% oraz popiołu około 7%. Dodatkowo posiada on także wysoką wartość opałową około 17- 20 MJ/ kg i nie zawiera związków szkodliwych dla środowiska. Wióry, ścinki oraz trociny, które powstały dzięki zastosowanej granulacji mają dużą kaloryczność i są ekologiczne i ekonomiczne. Produkowany pellet to małe, drewniane granulki, które wykorzystywane są do kotłów, kominków, palników i pieców.

Zalety pelletu Meral EN A1

Wśród zalet oferowanego przez nas pelletu drzewnego firmy Meral wyróżniamy:

  • kolor i zapach bardzo zbliżony do drewna;
  • może być spalany w bezobsługowym kotle;
  • suchy i wolny od kory, trocin i pyłu;
  • podczas jego spalania wytwarza się mała ilość popiołu (około 4 kg.);
  • tona pelletu to około 2m3 drewna.

Dodatkowo oferujemy komfortowe pakowanie oraz transport pelletu. Pakowany jest on:

  • w worki 15 kg (na palecie mieści się około 1050 kg);
  • Big Bag (od 500- 1200 kg.);

Transportowany jest on specjalnym pojazdem, który łatwo i szybko wykona załadunek oraz rozładunek u klienta. Należy pamiętać, aby pellet przechowywać w suchym miejscu i stosować go do przeznaczonych do tego pieców oraz kotłów.

Certyfikat EN A-1

Certyfikat EN A-1 został ustalony przez Europejski Komitet Standaryzacji, który jasno określa wspólną normę dla wszystkich krajów. Są to normy określające wymagania dla pelletu, a także biopaliw stałych. Dotyczą one normalizacji pelletu i biopaliw, które wyprodukowane zostały z rolnictwa, leśnictwa, przemysłu spożywczego oraz odpadów roślinnych. Oferowany przez nas pellet jest poddawany regularnej kontroli poziomu wilgotności, gęstości, ścieralności oraz zawartości wypełniaczy. Dlatego oferowany przez nas pellet firmy Meral z certyfikatem EN A-1 jest najwyższej jakości.