PolishGerman

Lava- pellet z drewna

Pellet Lava to wysokiej jakości drewniany pellet, który wykorzystywany jest do ogrzewania. Wyprodukowany jest z własnych trocin, które każdego dnia są poddawane wielu kontrolom. Do jego produkcji wykorzystywane są trociny powstałe podczas ścinania i obróbki drzew iglastych, takich jak sosna i świerk. Charakteryzują się one wysokim poziomem spoistości. Dodatkowo wyprodukowany z nich pellet wyróżnia się jasną barwą.

Pellet z drewna Lava

Pellet Lava dawniej był produkowany i osuszony w suszarni bębnowej, która osiągała temperaturę około 400ºC. Aktualnie została ona zamieniona na nowoczesną suszarnię taśmową, która osiąga podczas suszenia trocin temperaturę do 100ºC. Dzięki temu materiał jest odpowiednio wysuszony oraz nie gromadzi on dodatkowych zanieczyszczeń w postaci sadzy czy spalin. Znajdujące się w nim lepiszcze nie zostają wypalone, dzięki czemu produkt lepiej przechodzi przez proces granulowania.

Drewniany pellet Lava

Oferowany przez nas pellet Lava jest przyjazny środowisku, gdyż posiada niską emisję CO2 . Podczas jego spalania ilość emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla jest taka sama jak podczas pobierania go z atmosfery przez wzrastającą roślinę. Posiada on także bardzo niską zawartość popiołu- ≤ 0,7%, a jego wilgotność wynosi ≤10%. Pellet LAVA pakowany jest:

  • w Big Bagach;
  • w 15 kilogramowych workach;
  • luzem.